Abisko 2-dagarslö 2007-08-04 22:37
Startlista Etapp 2skapad av MT2003 © Stephan Krämer 2007

Startnr  Bricka Namn                     Klubb                            Start 


H75  (6)                   

   1801   21089 Per-Erik Humla           Haparanda OK                  10:00:00 
   1805   22149 Bengt Johansson          Övertorneå IF                 10:02:00 
   1807   22183 Mimer Fredriksson        Malmbergets AIF               10:04:00 
   1804   14722 Sten Carlsson            Sävedalens AIK                10:06:00 
   1803  229528 Henry Norén              Arvidsjaurs OK                10:08:00 
   1806   42996 Sigge Carlson            Vittjärvs IK                  10:10:00 



H70  (14)                  

   1707   21665 Leo Mörtberg             OK Renen                       9:59:00 
   1701  212588 Martin Johansson         OK Vargen                     10:01:00 
   1702  218219 Folke Eriksson           Vittjärvs IK                  10:03:00 
   1703  402957 Nore Westin              Vittjärvs IK                  10:05:00 
   1712   21763 Gerhard Brandsegg        IL Kampen                     10:07:00 
   1713   23444 Veikko Horsma            Malmbergets AIF               10:09:00 
   1711  259497 Roland Lundqvist         Timrå SOK                     10:11:00 
   1704  403012 Arne Blombäck            OK Renen                      10:13:00 
   1705  209017 Karl-Erik Sjöberg        Älvsby IF OK                  10:15:00 
   1710   13944 John Berglund            Alfta-Ösa OK                  10:17:00 
   1709  229430 Ingemar Lundström        Arvidsjaurs OK                10:19:00 
   1714  212555 Lars Johansson           OK Vargen                     10:21:00 
   1706  253993 Gunnar Johansson         Bergnäsets AIK                10:23:00 
   1708  259044 Hans Bohlin              IFK Moras OK                  10:25:00 



H65  (14)                  

   1515   21774 Tage Fors                Bergens IF                    10:14:00 
   1513   36034 Birger Lundberg          Arvidsjaurs OK                10:16:00 
   1507   38519 Karl-Gunnar Backlund     Ockelbo OK                    10:18:00 
   1502  306091 Gunnar Bengtsson         Midälva OK                    10:20:00 
   1503   20526 Sune Klippmark           Haparanda OK                  10:22:00 
   1510   18461 Lennart Bodin            OK Alferna                    10:24:00 
   1505   39816 Rolf Jakobsson           Alfta-Ösa OK                  10:26:00 
   1508   15416 Göran Berg               Sundsvalls OK                 10:28:00 
   1504   36094 Reine Borgström          Skogsluffarnas OK             10:30:00 
   1506  700970 Karl-Erik Nyström        Seskarö IF                    10:32:00 
   1509  209873 Lennart Sjöhed           OK Renen                      10:34:00 
   1511  208816 Henken Eriksson          Vittjärvs IK                  10:36:00 
   1514  229975 Gösta Klippmark          Haparanda OK                  10:38:00 
   1512   46763 Johnny Brandt            Hällefors OK                  10:40:00 



H60  (19)                  

   1317   37589 Torbjörn Tirén           SoIK Hellas                   10:39:00 
   1305   37159 Hans Holgersson          OK Måsen                      10:41:00 
   1310  330909 Clas-Göran Lund          Bodens BK                     10:43:00 
   1320   27201 Sven-Arne Nilsson        OK Klemmingen                 10:45:00 
   1311  330773 Ivar Helgesen            Sörreisa OL                   10:47:00 
   1315   37330 Leif Carlsson            Skarpnäcks OL                 10:49:00 
   1306  700940 Ingemar Sandström        Seskarö IF                    10:51:00 
   1313  259438 Kjell Mörtberg           OK Renen                      10:53:00 
   1309  306150 Staffan Stålberg         Ockelbo OK                    10:55:00 
   1308  247517 Sverker Tirén            SoIK Hellas                   10:57:00 
   1316  209938 Åke Saloniemi            Övertorneå IF                 10:59:00 
   1307   41426 Roland Alsén             OK Roxen                      11:01:00 
   1314   22382 Eje Andersson            OK Renen                      11:03:00 
   1312  209927 Olle Dahlhägg            Övertorneå IF                 11:05:00 
   1303  259156 Åke Höglund              Midälva OK                    11:07:00 
   1301   13933 Sven-Erik Carlsson       Alfta-Ösa OK                  11:09:00 
   1319   28876 Bo Johansson             IK Örnen                      11:11:00 
   1304   36302 Matts Engvall            Bodens BK                     11:13:00 
   1318  302569 Signar Eriksson          Stöcksjö IS                   11:15:00 



H55  (16)                  

   1106   29186 Stig Johansson           Falköpings AIK OK             11:07:00 
   1109  302765 Torbjörn Lundberg        Piteå IF                      11:09:00 
   1101   38336 Per Lindskog             Gotlands Bro OK               11:11:00 
   1113  700960 Hans Ylipää              Seskarö IF                    11:13:00 
   1112  229448 Christer Norén           Arvidsjaurs OK                11:15:00 
   1116  253899 Rolf Emlén               Vittjärvs IK                  11:17:00 
   1104   22234 Sven-Erik Fjällborg      IFK Kiruna                    11:21:00 
   1110   12167 Gert Nilsson             Lunds OK                      11:23:00 
   1111  259153 Peder Wickström          Arboga OK                     11:25:00 
   1102   59029 Roland Jansson           Älvsby IF OK                  11:27:00 
   1114  243045 Robert Svartholm         Gammelstads IF                11:29:00 
   1107  246654 Kjell Sandström          Bodens BK                     11:31:00 
   1115   24601 Bror Alatalo             Haparanda OK                  11:33:00 
   1108  510520 Jan Lindelöf             Seskarö IF                    11:35:00 
   1103  259369 Berndt Stenberg          IFK Umeå                      11:37:00 
   1105   20819 Bård Jörgensen           BUL-Tromsö                    11:39:00 



H50  (13)                  

    915  212596 Lars Vikström            OK Renen                      11:04:00 
    913  262453 Bo Carlsson              Katrineholms OK               11:06:00 
    907  229380 Tore Eriksson            Arvidsjaurs OK                11:08:00 
    904  205058 Ove Ericsson             Nyköpings OK                  11:10:00 
    911   23465 Geir-Hugo Nilssen        Bardu I.L.                    11:12:00 
    910  403978 Martin Råman             Kvarnsvedens GOIF OK          11:14:00 
    905   37889 Urban Engström           Vittjärvs IK                  11:16:00 
    908   47223 Jörgen Edin              Sidensjö IK                   11:18:00 
    909  345283 Karl-Erik Vähäjärvi      Haparanda OK                  11:20:00 
    912  570929 Lars Olofsson            Rehns BK                      11:22:00 
    903   21093 Lennart Larsson          OK Vargen                     11:24:00 
    906  408999 Karl-Erik Lindbäck       Älvsby IF OK                  11:26:00 
    902  212539 Svante Larsson           OK Vargen                     11:28:00 



H45  (18)                  

    716   38456 Torbjörn Johansson       OK Södertörn                  10:55:00 
    703   24668 Bengt Nordebo            Älvsby IF OK                  10:57:00 
    718   20077 Tore Svedlund            Seskarö IF                    10:59:00 
    707  264964 Björn Lundsten           Vittjärvs IK                  11:01:00 
    712   24011 Anders Abrahamsson       Gammelstads IF                11:03:00 
    708  253925 Richard Holmgren         Bergnäsets AIK                11:05:00 
    717  580528 Rolf Nilsson             Tullinge SK                   11:07:00 
    705   14661 Christer Carlsson        Sävedalens AIK                11:09:00 
    706  334591 Fredrik Salén            OK Renen                      11:11:00 
    702  234555 Henry Barsk              Övertorneå IF                 11:13:00 
    715  600123 Kalle Westborg           Vittjärvs IK                  11:15:00 
    701  243830 Sture Norén              Älvsby IF OK                  11:17:00 
    704   20732 Andrey Kulbachko         Petrozavodsk                  11:19:00 
    710  259515 Jan Lindell              Långhundra IF                 11:21:00 
    709   22009 Tore Jakobsson           Vattenfalls IF Luleå          11:23:00 
    713   47395 Lars Olof Nordberg       Tierps SOK                    11:25:00 
    714  343830 Håkan Rosen              OK Renen                      11:27:00 
    711  234866 Håkan Tholerud           Övertorneå IF                 11:29:00 



H40  (22)                  

    507  205235 Tobias Svensson          OK Österåker                  10:48:00 
    501  234998 Mats Andersson           Vittjärvs IK                  10:50:00 
    505  229462 Johan Piribauer          Arvidsjaurs OK                10:52:00 
    515   25612 Jyrki Pessa              Haparanda OK                  10:54:00 
    517   22695 Roger Westin             Seskarö IF                    10:58:00 
    503   20239 Jan Lindström            Seskarö IF                    11:00:00 
    506  343412 Kjell Henriksson         Seskarö IF                    11:02:00 
    512   20328 Hans Eidnes              Harstad OL                    11:04:00 
    523  262142 Frans Wickbom            I 19 IF                       11:06:00 
    514  246713 Kent Tuoremaa            Vittjärvs IK                  11:08:00 
    504  344486 Mikael Kivijärvi         OK Renen                      11:10:00 
    521   20816 Kari Pessa               Haparanda OK                  11:12:00 
    513  888882 Dan Norin                Gävle OK                      11:14:00 
    519  334565 Jan Christoffersson      OK Renen                      11:16:00 
    516   21542 Ahti Aasa                Övertorneå IF                 11:18:00 
    510  209037 Leif Eriksson            Piteå IF                      11:20:00 
    511  334567 Krister Rosendahl        OK Renen                      11:22:00 
    518   47148 Carl-Erik Sjöberg        Forsa OK                      11:24:00 
    520   21517 Jonny I Hansen           BUL-Tromsö                    11:26:00 
    502   19389 Per Ögren                Bergnäsets AIK                11:28:00 
    509   25547 Johan Sköld              OK Roslagen                   11:30:00 
    522  229303 Mikael Johansson         Skattkärrs IF                 11:32:00 



H35  (3)                   

    303   20302 Ingemar Eriksson         Bergens IF                    10:40:00 
    302  721011 Roland Natanaelsson      Köping-Kolsva OK              10:42:00 
    301   15359 Håkan Palm               FK Boken                      10:44:00 



H21  (55)                  

    183  204443 Stefan Hertil            OK Denseln                     9:40:00 
    181  750617 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK                  9:42:00 
    178  860806 Ivan Forsgren            OK Tisaren                     9:44:00 
    177  880212 Linus Lauri              OK Tisaren                     9:46:00 
    176  850300 Emil Lauri               IFK Lidingös Skid o OK         9:48:00 
    114   41769 Rickard Lindkvist        OK Denseln                     9:50:00 
    115  405458 Ola Olsson               OK Kolmården                   9:52:00 
    116  690207 Mats Röjgård             OK Kolmården                   9:54:00 
    117   21336 Gjermund Urset           BUL-Tromsö                     9:56:00 
    118  791229 Anders Bennitz           OK Renen                       9:58:00 
    155  212571 Simon Waller             OK Vargen                     10:00:00 
    138  740410 Niklas Aldin             Stora Tuna OK                 10:02:00 
    141   27561 Olle Winroth             FK Friskus Varberg            10:04:00 
    150  248810 Mats Westin              I 19 IF                       10:06:00 
    124  791020 Magnus Palm              Göteborg-Majorna OK           10:08:00 
    131  517722 Petter Jönsson           Järla IF OK                   10:10:00 
    136   51252 Tomas Håkansson          Södertälje-Nykvarn OF         10:12:00 
    152  501876 Martin Larbo             IFK Lidingös Skid o OK        10:14:00 
    161  871001 Thomas Carlsson          Rehns BK                      10:16:00 
    145   21248 Mikael Lindmark          Svappavaara AIF               10:18:00 
    137   33507 Joel Ahlqvist            Skarpnäcks OL                 10:20:00 
    140    8871 David Kabath             SK Zabovresky Brno            10:22:00 
    168  306376 Tomas Johansson          IFK Umeå                      10:24:00 
    133   23370 Jesper Håkansson         FK Göingarna                  10:26:00 
    129  248233 Mats Erik Malmberg       Vimmerby OK                   10:28:00 
    163   16804 Joakim Antonsson         OK Löftan                     10:30:00 
    132  502019 Mattias Johansson        IFK Lidingös Skid o OK        10:32:00 
    125   49689 Martin Stehlik           SK Zabovresky Brno            10:34:00 
    148  247632 Niclas Sjögren           Jönköpings OK                 10:36:00 
    169  248898 Tomas Öberg              I 19 IF                       10:38:00 
    162   25217 Claes Turesson           OK Renen                      10:40:00 
    151  841976 Melker Pettersson        OK Renen                      10:42:00 
    156  780723 Stefan Sjölund           Skogslöparna                  10:44:00 
    135  501877 Daniel Nordebo           Älvsby IF OK                  10:46:00 
    139   17821 Fredrik Rosén            Jönköpings OK                 10:48:00 
    142  410357 Jan Kopacek              SK OOB Chrast                 10:50:00 
    126  640611 Klas Nilsson             OL Norska                     10:52:00 
    123  761207 Håkan Gunnarsson         OK Orion                      10:54:00 
    143   27057 Björn Johannesson        OK Löftan                     10:56:00 
    160   20703 Rolf Söderholm           Seskarö IF                    10:58:00 
    157   47227 Emil Edin                Sidensjö IK                   11:00:00 
    134  262211 Patrik Svedberg          IFK Umeå                      11:02:00 
    170  800417 Peter Öberg              OK Hällen                     11:04:00 
    144   27523 Jonas Kjäll              FK Friskus Varberg            11:06:00 
    130  342958 Tobias Thorsson          IK Trenne Ullared             11:08:00 
    127  304059 Stefan Eriksson          OK Hällen                     11:10:00 
    158  640713 Lars Lundqvist           Seskarö IF                    11:12:00 
    149   10508 Magnus Sterner           Strängnäs-Malmby OL           11:14:00 
    128  760707 Jan Johansson            IFK Umeå                      11:16:00 
    164  860518 Lukas Peterson           IFK Umeå                      11:18:00 
    159  790920 Jonas Byström            Stora Tuna OK                 11:20:00 
    166   19898 Fredrik Persson          OK Hammaren                   11:22:00 
    121  750322 Mattias Berggrund        Hammarby IF OF                11:24:00 
    147  229985 Johan Klippmark          Haparanda OK                  11:26:00 
    120  780628 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK             11:28:00 



H18  (6)                   

    174   20182 Öyvind B. Helgesen       Sörreisa OL                   11:19:00 
    111  256374 Emil Johansson           Gammelstads IF                11:21:00 
    108  249398 Rickard Stenman          Gammelstads IF                11:23:00 
    110   47394 Sune Nordberg            Tierps SOK                    11:25:00 
    109   24661 Oleg Busygin             Petrozavodsk                  11:27:00 
    113  900413 Ivar Svartholm           Gammelstads IF                11:29:00 



H16  (9)                   

    185  231302 Emil Bergström           OK Vargen                     10:35:00 
    105   24573 Samuel Aasa              Övertorneå IF                 10:37:00 
     99   22214 Viktor Brännmark         Älvsby IF OK                  10:39:00 
    107  256392 Nicklas Henriksson       Gammelstads IF                10:41:00 
    102  597895 Tage Nordberg            Tierps SOK                    10:43:00 
    103   19583 Gustav Karlsson          Katrineholms OK               10:45:00 
    104  929394 Carl Holmgren            Vittjärvs IK                  10:47:00 
    101  402956 Johan Dahlberg           IFK Kiruna                    10:49:00 
    100  910413 Fredrik Pajala           OK Renen                      10:51:00 



H14  (12)                  

     87   23634 Alexey Khvatov           Petrozavodsk                  10:28:00 
     96   19383 Viktor von Heijne        Bergnäsets AIK                10:30:00 
     93  234554 Tor Vredin               IFK Umeå                      10:32:00 
     92   19384 Fredrik Ögren            Bergnäsets AIK                10:34:00 
     91  243850 Joar Svartholm           Gammelstads IF                10:36:00 
     98   19388 Gunnar Holmgren          Bergnäsets AIK                10:38:00 
     97  334553 Axel Christoffersson     OK Renen                      10:40:00 
     89  334584 Filip Salén              OK Renen                      10:42:00 
     94  253970 Jonas Larson             Bergnäsets AIK                10:44:00 
     90  343344 Victor Henriksson        Seskarö IF                    10:46:00 
     88   22414 Espen Hansen             BUL-Tromsö                    10:48:00 
     95  930822 Ulrik Nordberg           Tierps SOK                    10:50:00 



H12  (6)                   

    173   24133 Yngve B. Helgesen        Sörreisa OL                   10:14:00 
     85  231201 Hugo Lindell             Långhundra IF                 10:16:00 
     83   19386 Erik Ögren               Bergnäsets AIK                10:18:00 
     84   21860 David Pessa              Haparanda OK                  10:20:00 
     82  503697 Robin Pedersen           Göteborg-Majorna OK           10:22:00 
     86  304037 Björn Vredin             IFK Umeå                      10:24:00 



H10  (7)                   

     76  248804 Rasmus Wickbom           Vittjärvs IK                  10:00:00 
     77  334598 Robin Salén              OK Renen                      10:02:00 
     75  244254 Simon Andersson          Vittjärvs IK                  10:04:00 
     79   22620 Jakob Pessa              Haparanda OK                  10:06:00 
     80  208981 Arvid Holmgren           Vittjärvs IK                  10:08:00 
     81  341505 Nils Henriksson          Seskarö IF                    10:10:00 
     78  256389 Kalle Henriksson         Gammelstads IF                10:12:00 



D70  (4)                   

   1604   20095 Ellinor Nordmo           Mellembygd O-lag              10:27:00 
   1603  234424 Anne-Marie Carlsson      Sävedalens AIK                10:29:00 
   1601   33654 Eva Hurme                Rånäs OK                      10:31:00 
   1602  207572 Ingrid Wickbom           Vittjärvs IK                  10:33:00 



D65  (4)                   

   1402  209093 Ann Persson              Piteå IF                      10:56:00 
   1404   22829 Agnes Brandsegg          IL Kampen                     10:58:00 
   1403   38029 Solveig Pettersson       OK Österåker                  11:00:00 
   1401  207240 Laila Myrlund            Piteå IF                      11:02:00 



D60  (5)                   

   1206   38661 Doris Nilsson            OK Klemmingen                 11:08:00 
   1201   25798 Eva Alsin                IK Ymer                       11:10:00 
   1205   18468 Maj Bodin                OK Alferna                    11:12:00 
   1203  245852 Britt-Marie Johansson    Stöcksjö IS                   11:14:00 
   1204   37478 Vivianne Holgersson      OK Måsen                      11:16:00 



D55  (7)                   

   1007   15455 Ingrid Wiklander-Nyl.    Sundsvalls OK                 10:15:00 
   1003   23278 Daina Dagis              OK Renen                      10:17:00 
   1001  231242 Birgitta Moberg          OK Renen                      10:19:00 
   1005  259325 Lena Stenberg            IFK Umeå                      10:21:00 
   1004  302766 Irene Danielsson         Piteå IF                      10:23:00 
   1006   37423 Marianne Lagerlund       SoIK Hellas                   10:25:00 
   1002  353642 Marlene Vestin           Älvsby IF OK                  10:27:00 



D50  (9)                   

    810   20267 Eli B. Helgesen          Sörreisa OL                   10:22:00 
    803  208347 Ann-Sofi Lindskog        Gotlands Bro OK               10:24:00 
    805   37484 Linnea Carlsson          Skarpnäcks OL                 10:26:00 
    806  212523 Ulla Waller              OK Vargen                     10:28:00 
    802   37938 Harrieth Engström        Vittjärvs IK                  10:30:00 
    804   59034 Ann Jansson              Älvsby IF OK                  10:32:00 
    801   29187 Elise Johansson          Falköpings AIK OK             10:34:00 
    809   23956 Halldis Valestrand       BUL-Tromsö                    10:36:00 
    808  262690 Inger Wennberg           OK Renen                      10:38:00 



D45  (10)                  

    608  334562 Gunilla Salén            OK Renen                      10:42:00 
    610  351481 Inger Westborg           Vittjärvs IK                  10:44:00 
    607   14294 Silke Klick              IK Stern                      10:46:00 
    605  365000 Birgitta Mörtberg-Pajala OK Renen                      10:48:00 
    603  262468 Barbro Karlsson          Katrineholms OK               10:50:00 
    601  264971 Lena Lundsten            Vittjärvs IK                  10:52:00 
    606  611016 Maria Bratt              Tullinge SK                   10:54:00 
    611  403977 Anna Widström            Kvarnsvedens GOIF OK          10:56:00 
    612   22415 Mariana Jussila          Haparanda OK                  10:58:00 
    609   22602 Ulla Johansson           Haparanda OK                  11:00:00 



D40  (11)                  

    406  343812 Monica Rosen             OK Renen                      10:55:00 
    405  262143 Anneli Wickbom           Vittjärvs IK                  10:57:00 
    401   47392 Karin Nordberg           Tierps SOK                    10:59:00 
    403  334576 Eva Leffler              OK Renen                      11:01:00 
    409  259516 Birgitta Lindell         Långhundra IF                 11:03:00 
    402  229769 Maud Rombe               Arvidsjaurs OK                11:05:00 
    407  630913 Susanne Maibach          OL Norska                     11:07:00 
    412  304036 Maria Vredin             IFK Umeå                      11:09:00 
    411  262146 Carin Emlén              Vittjärvs IK                  11:11:00 
    410  243626 Ann Enman                Gammelstads IF                11:13:00 
    408  212599 Birgit Lundkvist         OK Vargen                     11:15:00 



D35  (3)                   

    204  234883 Heidi Nordmo             Mellembygd O-lag              10:47:00 
    202  229492 Susanne Andersson        Vittjärvs IK                  10:49:00 
    201  207232 Viktoria Öberg           Piteå IF                      10:51:00 



D21  (30)                  

    182   17930 Lotta Lewis-Jonsson      OK Tyr                         9:47:00 
    180   22236 Anne Urset               BUL-Tromsö                     9:49:00 
    179   36738 Kajsa Dahlberg           Järla IF OK                    9:51:00 
    175   44583 Sofia Thorsson           IFK Lidingös Skid o OK         9:53:00 
    172   23232 Ingvild B. Helgesen      Sörreisa OL                    9:55:00 
     45   41775 Charlotte Lindkvist      OK Denseln                     9:57:00 
     46  207224 Susanne Andersson        Piteå IF                       9:59:00 
     65  870928 Josefin Persson          Tullinge SK                   10:01:00 
     48   20682 Galina Ezhkova           Petrozavodsk                  10:03:00 
     50  840708 Fanny Deckner            Skarpnäcks OL                 10:05:00 
     60   26959 Jenny Sander             Leksands OK                   10:07:00 
     58   23096 Siri Eidnes              Harstad OL                    10:09:00 
     66  850701 Sofie Johansson          OK Linné                      10:11:00 
     56 2003174 Susanne Lüscher          Göteborg-Majorna OK           10:13:00 
     71  860513 Anna Holmgren            Vittjärvs IK                  10:15:00 
     63   19462 Linda Lövhammer          Strängnäs-Malmby OL           10:17:00 
     73  780503 Susanne Rutqvist         IFK Umeå                      10:19:00 
     54  208966 Erica Johansson          Östersunds OK                 10:21:00 
     51   15117 Malin Nilsson            IFK Lidingös Skid o OK        10:23:00 
     68  830409 Maria Andersson          Järla IF OK                   10:25:00 
     70  880608 Ida Wikström Holmgren    IFK Lidingös Skid o OK        10:27:00 
     69  820514 Martina Arkåsen          Falköpings AIK OK             10:29:00 
     62  330585 Maria Thelin             Jönköpings OK                 10:31:00 
     64  821208 Elisabet Larsson         Göteborg-Majorna OK           10:33:00 
     52  570705 Andrea Westerdahl        Linköpings OK                 10:35:00 
     55   51765 Petra Tvaruzkova         SK Zabovresky Brno            10:37:00 
     72   39774 Karin Öhman              IFK Kiruna                    10:39:00 
     74  820407 Johanna Gunnarsson       OK Hällen                     10:41:00 
     57  501797 Kristina Nordebo         Älvsby IF OK                  10:43:00 
     59  860826 Emma Isaksson            Skogslöparna                  10:45:00 



D18  (7)                   

     39  209920 Johanna Tholerud         Övertorneå IF                 10:06:00 
     41   24521 Ylva Abrahamsson         Gammelstads IF                10:08:00 
     44  229358 Thérese Eriksson         Arvidsjaurs OK                10:10:00 
     40   33522 Emma Carlsson            Skarpnäcks OL                 10:12:00 
     38  229945 Josefin Sipola           Vittjärvs IK                  10:14:00 
     43  209795 Elin Saloniemi           Övertorneå IF                 10:16:00 
     42  209752 Camilla Fryksell         Övertorneå IF                 10:18:00 



D16  (6)                   

     33  344484 Hanna Kivijärvi          OK Renen                      10:01:00 
     35  920401 Maria Moberg             OK Renen                      10:03:00 
     32   23279 Ekaterina Zakharova      Petrozavodsk                  10:05:00 
     34  229478 Linda Norén              Arvidsjaurs OK                10:07:00 
     37  404253 Sara Lundsten            Vittjärvs IK                  10:09:00 
     36  334551 Evelina Christoffersson  OK Renen                      10:11:00 



D14  (12)                  

     29  334578 Agnes Leffler-Rosendahl  OK Renen                      10:43:00 
     26  245895 Josefine E Tuoremaa      Vittjärvs IK                  10:45:00 
     23  212587 Helena Lundkvist         OK Vargen                     10:47:00 
     24  208978 Amanda Holmgren          Vittjärvs IK                  10:49:00 
     30  351486 Julia Sipola             Vittjärvs IK                  10:51:00 
     25   38776 Linnea Sundström         OK Renen                      10:53:00 
     27   24286 Ida Norén                Älvsby IF OK                  10:55:00 
     28  234806 Rebecca Tholerud         Övertorneå IF                 10:57:00 
     19  405552 Lisa Hüls                Frölunda OL                   10:59:00 
     31  248802 Andrea Wickbom           Vittjärvs IK                  11:01:00 
     22  248803 Evelina Wickbom          Vittjärvs IK                  11:03:00 
     20  343808 Moa Rosen                OK Renen                      11:05:00 



D12  (12)                  

      7   19382 Stina von Heijne         Bergnäsets AIK                10:15:00 
     14  244296 Fanny Andersson          Vittjärvs IK                  10:17:00 
     10  340235 Linnéa Emlén             Vittjärvs IK                  10:19:00 
      9  207282 Hanna Öberg              Piteå IF                      10:21:00 
     17  253910 Hanna Larsson            Bergnäsets AIK                10:23:00 
     15  334590 Isabel Salén             OK Renen                      10:25:00 
     12   19385 Sigrid Holmgren          Bergnäsets AIK                10:27:00 
     11  306765 Karin Karlsson           Katrineholms OK               10:29:00 
      8  247635 Boel Sundberg            OK Södertörn                  10:31:00 
     16  207296 Ida Nordlund             Piteå IF                      10:33:00 
     18  353172 Linnéa Nordberg          Tierps SOK                    10:35:00 
     13   22974 Elin Brännmark           Älvsby IF OK                  10:37:00 



D10  (6)                   

      4  260932 Aina Hüls                Frölunda OL                   10:01:00 
      1  207213 Elin Nordlund            Piteå IF                      10:03:00 
      2  244257 Josefine Andersson       Vittjärvs IK                  10:05:00 
      5  334580 Signe Leffler-Rosendahl  OK Renen                      10:07:00 
      3  364857 Freja Vredin             IFK Umeå                      10:09:00 
      6  231190 Johanna Lundkvist        OK Vargen                     10:11:00 



U1  (4)                    

    543  241065 Carolina Westin          Vittjärvs IK                   9:01:00 
    544  253992 Harald Larsson           Bergnäsets AIK                 9:03:00 
    542  204837 Albin Emlén              Vittjärvs IK                   9:05:00 
    540   23827 Rebecca Fahlgren         Vittjärvs IK                   9:07:00 



INSKOLNING  (5)            

    545  343890 ut Hanna E Tuoremaa      Vittjärvs IK                   9:00:00 
    549   27286 ut Arvid Norin           Gävle OK                       9:02:00 
    547  207275 ut Elvira Öberg          Piteå IF                       9:04:00 
    546  354655 ut Julia Bergdahl        Sävedalens AIK                 9:06:00 
    539  234846 ut Kristina Tholerud     Övertorneå IF                  9:08:00 



Öppen 5  (1)               

    550   42957 Jan Kinsten              Kvarnsvedens GOIF OK          10:00:00 



Öppen 8  (1)               

   1900  248826 Mats Drugge              Vittjärvs IK                   9:00:00