Abisko 2-dagarslö 2007-08-04 11:10
Startlista Etapp 1skapad av MT2003 © Stephan Krämer 2007

Startnr  Bricka Namn                     Klubb                            Start 


H75  (8)                   

   1801   21089 Per-Erik Humla           Haparanda OK                  16:24:00 
   1802   22739 Gunnar Andersson         OK Vargen                     16:26:00 
   1803  229528 Henry Norén              Arvidsjaurs OK                16:28:00 
   1804   14722 Sten Carlsson            Sävedalens AIK                16:30:00 
   1805   22149 Bengt Johansson          Övertorneå IF                 16:32:00 
   1806   42996 Sigge Carlson            Vittjärvs IK                  16:34:00 
   1807   22183 Mimer Fredriksson        Malmbergets AIF               16:36:00 
   1808   21013 Jan Wickbom              I 19 IF                       16:38:00 



H70  (14)                  

   1701  212588 Martin Johansson         OK Vargen                     15:29:00 
   1702  218219 Folke Eriksson           Vittjärvs IK                  15:31:00 
   1703  402957 Nore Westin              Vittjärvs IK                  15:33:00 
   1704  403012 Arne Blombäck            OK Renen                      15:35:00 
   1705  209017 Karl-Erik Sjöberg        Älvsby IF OK                  15:37:00 
   1706  253993 Gunnar Johansson         Bergnäsets AIK                15:39:00 
   1707   21665 Leo Mörtberg             OK Renen                      15:41:00 
   1708  259044 Hans Bohlin              IFK Moras OK                  15:43:00 
   1709  229430 Ingemar Lundström        Arvidsjaurs OK                15:45:00 
   1710   13944 John Berglund            Mellembygd O-lag              15:47:00 
   1711  259497 Roland Lundqvist         Timrå SOK                     15:49:00 
   1712   78535 Gerhard Brandsegg        IL Kampen                     15:51:00 
   1713   23444 Veikko Horsma            Malmbergets AIF               15:53:00 
   1714  212555 Lars Johansson           OK Vargen                     15:55:00 



H65  (15)                  

   1515   21774 Tage Fors                Bergens IF                    14:57:00 
   1501   22651 Ivar Keinström           Niilivaara IS                 14:59:00 
   1502  306091 Gunnar Bengtsson         Midälva OK                    15:01:00 
   1503   20526 Sune Klippmark           Haparanda OK                  15:03:00 
   1504   36094 Reine Borgström          Skogsluffarnas OK             15:05:00 
   1505   39816 Rolf Jakobsson           Alfta-Ösa OK                  15:07:00 
   1506  700970 Karl-Erik Nyström        Seskarö IF                    15:09:00 
   1507   38519 Karl-Gunnar Backlund     Ockelbo OK                    15:11:00 
   1508   15416 Göran Berg               Sundsvalls OK                 15:13:00 
   1509  209873 Lennart Sjöhed           OK Renen                      15:15:00 
   1510   18461 Lennart Bodin            OK Alferna                    15:17:00 
   1511  208816 Henken Eriksson          Vittjärvs IK                  15:19:00 
   1512   46763 Johnny Brandt            Hällefors OK                  15:21:00 
   1513   36034 Birger Lundberg          Arvidsjaurs OK                15:23:00 
   1514  229975 Gösta Klippmark          Haparanda OK                  15:25:00 



H60  (20)                  

   1321   24219 Magnus Säveros           Niilivaara IS                 14:58:00 
   1301   13933 Sven-Erik Carlsson       Alfta-Ösa OK                  15:00:00 
   1302   26037 Key Lindell              OK Södertörn                  15:02:00 
   1303  259156 Åke Höglund              Midälva OK                    15:04:00 
   1304   36302 Matts Engvall            Bodens BK                     15:06:00 
   1305   37159 Hans Holgersson          OK Måsen                      15:08:00 
   1306  700940 Ingemar Sandström        Seskarö IF                    15:10:00 
   1307   41426 Roland Alsén             OK Roxen                      15:12:00 
   1308  247517 Sverker Tirén            SoIK Hellas                   15:14:00 
   1309  306150 Staffan Stålberg         Ockelbo OK                    15:16:00 
   1310  330909 Clas-Göran Lund          Bodens BK                     15:18:00 
   1311  330773 Ivar Helgesen            Sörreisa OL                   15:20:00 
   1312  209927 Olle Dahlhägg            Övertorneå IF                 15:22:00 
   1313  259438 Kjell Mörtberg           OK Renen                      15:24:00 
   1314   22382 Eje Andersson            OK Renen                      15:26:00 
   1315   37330 Leif Carlsson            Skarpnäcks OL                 15:28:00 
   1316  209938 Åke Saloniemi            Övertorneå IF                 15:30:00 
   1317   37589 Torbjörn Tirén           SoIK Hellas                   15:32:00 
   1318  302569 Signar Eriksson          Stöcksjö IS                   15:34:00 
   1319   28876 Bo Johansson             IK Örnen                      15:36:00 



H55  (16)                  

   1101   38336 Per Lindskog             Gotlands Bro OK               15:55:00 
   1102   59029 Roland Jansson           Älvsby IF OK                  15:57:00 
   1103  259369 Berndt Stenberg          IFK Umeå                      15:59:00 
   1104   22234 Sven-Erik Fjällborg      IFK Kiruna                    16:01:00 
   1105   20819 Bård Jörgensen           BUL-Tromsö                    16:03:00 
   1106   29186 Stig Johansson           Falköpings AIK OK             16:05:00 
   1107  246654 Kjell Sandström          Bodens BK                     16:07:00 
   1108  510520 Jan Lindelöf             Seskarö IF                    16:09:00 
   1109  302765 Torbjörn Lundberg        Piteå IF                      16:11:00 
   1110   12167 Gert Nilsson             Lunds OK                      16:13:00 
   1111  259153 Peder Wickström          Arboga OK                     16:15:00 
   1112  229448 Christer Norén           Arvidsjaurs OK                16:17:00 
   1113  700960 Hans Ylipää              Seskarö IF                    16:19:00 
   1114  243045 Robert Svartholm         Gammelstads IF                16:21:00 
   1115   24601 Bror Alatalo             Haparanda OK                  16:23:00 
   1116  253899 Rolf Emlén               Vittjärvs IK                  16:25:00 



H50  (13)                  

    915  212596 Lars Vikström            OK Renen                      15:54:00 
    914   24412 Lars Blomberg            Gammelstads IF                15:56:00 
    901   42957 Jan Kinsten              Kvarnsvedens GOIF OK          15:58:00 
    902  212539 Svante Larsson           OK Vargen                     16:00:00 
    903   21093 Lennart Larsson          OK Vargen                     16:02:00 
    904  205058 Ove Ericsson             Nyköpings OK                  16:04:00 
    905   37889 Urban Engström           Vittjärvs IK                  16:06:00 
    906  408999 Karl-Erik Lindbäck       Älvsby IF OK                  16:08:00 
    907  229380 Tore Eriksson            Arvidsjaurs OK                16:10:00 
    908   47223 Jörgen Edin              Sidensjö IK                   16:12:00 
    909   22701 Karl-Erik Vähäjärvi      Haparanda OK                  16:14:00 
    910  403978 Martin Råman             Kvarnsvedens GOIF OK          16:16:00 
    911   67519 Geir-Hugo Nilssen        Bardu I.L.                    16:18:00 



H45  (18)                  

    701  243830 Sture Norén              Älvsby IF OK                  15:45:00 
    702  234555 Henry Barsk              Övertorneå IF                 15:47:00 
    703   24668 Bengt Nordebo            Älvsby IF OK                  15:49:00 
    704   20732 Andrey Kulbachko         Petrozavodsk                  15:51:00 
    705   14661 Christer Carlsson        Sävedalens AIK                15:53:00 
    706  334591 Fredrik Salén            OK Renen                      15:55:00 
    707  264964 Björn Lundsten           Vittjärvs IK                  15:57:00 
    708  253925 Richard Holmgren         Bergnäsets AIK                15:59:00 
    709   22009 Tore Jakobsson           Vattenfalls IF Luleå          16:01:00 
    710  259515 Jan Lindell              Långhundra IF                 16:03:00 
    711  234866 Håkan Tholerud           Övertorneå IF                 16:05:00 
    712   24011 Anders Abrahamsson       Gammelstads IF                16:07:00 
    713   47395 Lars Olof Nordberg       Tierps SOK                    16:09:00 
    714  343830 Håkan Rosen              OK Renen                      16:11:00 
    715  600123 Kalle Westborg           Vittjärvs IK                  16:13:00 
    716   38456 Torbjörn Johansson       OK Södertörn                  16:15:00 
    717  580528 Rolf Nilsson             Tullinge SK                   16:17:00 
    718   20077 Tore Svedlund            Seskarö IF                    16:19:00 



H40  (23)                  

    523  262142 Frans Wickbom            I 19 IF                       15:26:00 
    524  207274 Kjell Andersson          Piteå IF                      15:28:00 
    501  234998 Mats Andersson           Vittjärvs IK                  15:30:00 
    502   19389 Per Ögren                Bergnäsets AIK                15:32:00 
    503   20239 Jan Lindström            Seskarö IF                    15:34:00 
    504  344486 Mikael Kivijärvi         OK Renen                      15:36:00 
    505  229462 Johan Piribauer          Arvidsjaurs OK                15:38:00 
    506  343412 Kjell Henriksson         Seskarö IF                    15:40:00 
    507  205235 Tobias Svensson          OK Österåker                  15:42:00 
    508  248826 Mats Drugge              Vittjärvs IK                  15:44:00 
    509   25547 Johan Sköld              OK Roslagen                   15:46:00 
    510  209037 Leif Eriksson            Piteå IF                      15:48:00 
    511  334567 Krister Rosendahl        OK Renen                      15:50:00 
    512   20328 Hans Eidnes              Harstad OL                    15:52:00 
    513  888882 Dan Norin                Gävle OK                      15:54:00 
    514  246713 Kent Tuoremaa            Vittjärvs IK                  15:56:00 
    515   25612 Jyrki Pessa              Haparanda OK                  15:58:00 
    516   21542 Ahti Aasa                Övertorneå IF                 16:00:00 
    517  700950 Roger Westin             Seskarö IF                    16:02:00 
    518   47148 Carl-Erik Sjöberg        Forsa OK                      16:04:00 
    519  334565 Jan Christoffersson      OK Renen                      16:06:00 
    520   21517 Jonny I Hansen           BUL-Tromsö                    16:08:00 
    521   20816 Kari Pessa               Haparanda OK                  16:10:00 



H35  (3)                   

    303   20302 Ingemar Eriksson         Bergens IF                    14:59:00 
    301   15359 Håkan Palm               FK Boken                      15:01:00 
    302  721011 Roland Natanaelsson      Köping-Kolsva OK              15:03:00 



H21  (62)                  

    183  204443 Stefan Hertil            OK Denseln                    14:36:00 
    181  750617 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK                 14:38:00 
    178  860806 Ivan Forsgren            OK Tisaren                    14:40:00 
    177  880212 Linus Lauri              OK Tisaren                    14:42:00 
    176  850300 Emil Lauri               IFK Lidingös Skid o OK        14:44:00 
    171  249420 Magnus Blomberg          Gammelstads IF                14:46:00 
    170  800417 Peter Öberg              OK Hällen                     14:48:00 
    114   41769 Rickard Lindkvist        OK Denseln                    14:50:00 
    115  405458 Ola Olsson               OK Kolmården                  14:52:00 
    116  690207 Mats Röjgård             OK Kolmården                  14:54:00 
    117   21336 Gjermund Urset           BUL-Tromsö                    14:56:00 
    118  791229 Anders Bennitz           OK Renen                      14:58:00 
    119  711012 Mattias Balck            IFK Lidingös Skid o OK        15:00:00 
    120  780628 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK             15:02:00 
    121  750322 Mattias Berggrund        Hammarby IF OF                15:04:00 
    122   23175 Simon Jacobsson          Långhundra IF                 15:06:00 
    123  761207 Håkan Gunnarsson         OK Orion                      15:08:00 
    124  791020 Magnus Palm              Göteborg-Majorna OK           15:10:00 
    125   49689 Martin Stehlik           SK Zabovresky Brno            15:12:00 
    126  640611 Klas Nilsson             OL Norska                     15:14:00 
    127  304059 Stefan Eriksson          OK Hällen                     15:16:00 
    128  760707 Jan Johansson            IFK Umeå                      15:18:00 
    129  248233 Mats Erik Malmberg       Vimmerby OK                   15:20:00 
    130   13777 Tobias Thorsson          IK Trenne Ullared             15:22:00 
    131  517722 Petter Jönsson           Järla IF OK                   15:24:00 
    132  502019 Mattias Johansson        IFK Lidingös Skid o OK        15:26:00 
    133   28543 Jesper Håkansson         FK Göingarna                  15:28:00 
    134  262211 Patrik Svedberg          IFK Umeå                      15:30:00 
    135  501877 Daniel Nordebo           Älvsby IF OK                  15:32:00 
    136   51252 Tomas Håkansson          Södertälje-Nykvarn OF         15:34:00 
    137   33507 Joel Ahlqvist            Skarpnäcks OL                 15:36:00 
    138  740410 Niklas Aldin             Stora Tuna OK                 15:38:00 
    139   17821 Fredrik Rosén            Jönköpings OK                 15:40:00 
    140    8871 David Kabath             SK Zabovresky Brno            15:42:00 
    141   27561 Olle Winroth             FK Friskus Varberg            15:44:00 
    142  410357 Jan Kopacek              SK OOB Chrast                 15:46:00 
    143   27057 Björn Johannesson        OK Löftan                     15:48:00 
    144   27523 Jonas Kjäll              FK Friskus Varberg            15:50:00 
    145   21248 Mikael Lindmark          Svappavaara AIF               15:52:00 
    146   24667 Esbjörn Nyström          Seskarö IF                    15:54:00 
    147  229985 Johan Klippmark          Haparanda OK                  15:56:00 
    148  247632 Niclas Sjögren           Jönköpings OK                 15:58:00 
    149   10508 Magnus Sterner           Strängnäs-Malmby OL           16:00:00 
    150  248810 Mats Westin              I 19 IF                       16:02:00 
    151  841976 Melker Pettersson        OK Renen                      16:04:00 
    152  501876 Martin Larbo             IFK Lidingös Skid o OK        16:06:00 
    153   51896 Jiri Jansa               IFK Umeå                      16:08:00 
    154  570929 Lars Olofsson            Rehns BK                      16:10:00 
    155  212571 Simon Waller             OK Vargen                     16:12:00 
    156  780723 Stefan Sjölund           Skogslöparna                  16:14:00 
    157   47227 Emil Edin                Sidensjö IK                   16:16:00 
    158  640713 Lars Lundqvist           Seskarö IF                    16:18:00 
    159  790920 Jonas Byström            Stora Tuna OK                 16:20:00 
    160   20703 Rolf Söderholm           Seskarö IF                    16:22:00 
    161  871001 Thomas Carlsson          Rehns BK                      16:24:00 
    162   25217 Claes Turesson           OK Renen                      16:26:00 
    163   16804 Joakim Antonsson         OK Löftan                     16:28:00 
    164  860518 Lukas Peterson           IFK Umeå                      16:30:00 
    166   19898 Fredrik Persson          OK Hammaren                   16:34:00 
    167   16143 Johan Rydberg            KFUM Örebro OK                16:36:00 
    168  306376 Tomas Johansson          IFK Umeå                      16:38:00 
    169  248898 Tomas Öberg              I 19 IF                       16:40:00 



H18  (6)                   

    174   20182 Öyvind B. Helgesen       Sörreisa OL                   16:23:00 
    108  249398 Rickard Stenman          Gammelstads IF                16:25:00 
    109   24661 Oleg Busygin             Petrozavodsk                  16:27:00 
    110   47394 Sune Nordberg            Tierps SOK                    16:29:00 
    111  256374 Emil Johansson           Gammelstads IF                16:31:00 
    113  900413 Ivar Svartholm           Gammelstads IF                16:35:00 



H16  (10)                  

    185  231302 Emil Bergström           OK Vargen                     16:01:00 
     99   22214 Viktor Brännmark         Älvsby IF OK                  16:03:00 
    100  910413 Fredrik Pajala           OK Renen                      16:05:00 
    101  402956 Johan Dahlberg           IFK Kiruna                    16:07:00 
    102  597895 Tage Nordberg            Tierps SOK                    16:09:00 
    103   19583 Gustav Karlsson          Katrineholms OK               16:11:00 
    104  929394 Carl Holmgren            Vittjärvs IK                  16:13:00 
    105   24573 Samuel Aasa              Övertorneå IF                 16:15:00 
    106  243683 Björn Tomas Minde        Gammelstads IF                16:17:00 
    107  256392 Nicklas Henriksson       Gammelstads IF                16:19:00 



H14  (12)                  

     87   23634 Alexey Khvatov           Petrozavodsk                  14:57:00 
     88   22414 Espen Hansen             BUL-Tromsö                    14:59:00 
     89  334584 Filip Salén              OK Renen                      15:01:00 
     90  343344 Victor Henriksson        Seskarö IF                    15:03:00 
     91  243850 Joar Svartholm           Gammelstads IF                15:05:00 
     92   19384 Fredrik Ögren            Bergnäsets AIK                15:07:00 
     93  234554 Tor Vredin               IFK Umeå                      15:09:00 
     94  253970 Jonas Larson             Bergnäsets AIK                15:11:00 
     95  930822 Ulrik Nordberg           Tierps SOK                    15:13:00 
     96   19383 Viktor von Heijne        Bergnäsets AIK                15:15:00 
     97  334553 Axel Christoffersson     OK Renen                      15:17:00 
     98   19388 Gunnar Holmgren          Bergnäsets AIK                15:19:00 



H12  (6)                   

    173   24133 Yngve B. Helgesen        Sörreisa OL                   15:14:00 
     82  503697 Robin Pedersen           Göteborg-Majorna OK           15:16:00 
     83   19386 Erik Ögren               Bergnäsets AIK                15:18:00 
     84   21860 David Pessa              Haparanda OK                  15:20:00 
     85  231201 Hugo Lindell             Långhundra IF                 15:22:00 
     86  304037 Björn Vredin             IFK Umeå                      15:24:00 



H10  (7)                   

     75  244254 Simon Andersson          Vittjärvs IK                  15:01:00 
     76  248804 Rasmus Wickbom           Vittjärvs IK                  15:03:00 
     77  334598 Robin Salén              OK Renen                      15:05:00 
     78  256389 Kalle Henriksson         Gammelstads IF                15:07:00 
     79   22620 Jakob Pessa              Haparanda OK                  15:09:00 
     80  208981 Arvid Holmgren           Vittjärvs IK                  15:11:00 
     81  341505 Nils Henriksson          Seskarö IF                    15:13:00 



D70  (4)                   

   1604   20095 Ellinor Nordmo           Mellembygd O-lag              16:31:00 
   1601   33654 Eva Hurme                Rånäs OK                      16:33:00 
   1602  207572 Ingrid Wickbom           Vittjärvs IK                  16:35:00 
   1603  234424 Anne-Marie Carlsson      Sävedalens AIK                16:37:00 



D65  (4)                   

   1401  207240 Laila Myrlund            Piteå IF                      16:11:00 
   1402  209093 Ann Persson              Piteå IF                      16:13:00 
   1403   38029 Solveig Pettersson       OK Österåker                  16:15:00 
   1404   78536 Agnes Brandsegg          IL Kampen                     16:17:00 



D60  (5)                   

   1201   25798 Eva Alsin                IK Ymer                       16:16:00 
   1202   44008 Rose-Marie Johansson     FK Friskus Varberg            16:18:00 
   1203  245852 Britt-Marie Johansson    Stöcksjö IS                   16:20:00 
   1204   37478 Vivianne Holgersson      OK Måsen                      16:22:00 
   1205   18468 Maj Bodin                OK Alferna                    16:24:00 



D55  (7)                   

   1007   15455 Ingrid Wiklander-Nyl.    Sundsvalls OK                 16:00:00 
   1001  231242 Birgitta Moberg          OK Renen                      16:02:00 
   1002  353642 Marlene Vestin           Älvsby IF OK                  16:04:00 
   1003   23278 Daina Dagis              OK Renen                      16:06:00 
   1004  302766 Irene Danielsson         Piteå IF                      16:08:00 
   1005  259325 Lena Stenberg            IFK Umeå                      16:10:00 
   1006   37423 Marianne Lagerlund       SoIK Hellas                   16:12:00 



D50  (10)                  

    810   20267 Eli B. Helgesen          Sörreisa OL                   15:40:00 
    801   29187 Elise Johansson          Falköpings AIK OK             15:42:00 
    802   37938 Harrieth Engström        Vittjärvs IK                  15:44:00 
    803  208347 Ann-Sofi Lindskog        Gotlands Bro OK               15:46:00 
    804   59034 Ann Jansson              Älvsby IF OK                  15:48:00 
    805   37484 Linnea Carlsson          Skarpnäcks OL                 15:50:00 
    806  212523 Ulla Waller              OK Vargen                     15:52:00 
    807   12181 Karin Nilsson            Lunds OK                      15:54:00 
    808  262690 Inger Wennberg           OK Renen                      15:56:00 
    809   23956 Halldis Valestrand       BUL-Tromsö                    15:58:00 



D45  (12)                  

    601  264971 Lena Lundsten            Vittjärvs IK                  15:27:00 
    602  253936 Gry Holmgren             Bergnäsets AIK                15:29:00 
    603  262468 Barbro Karlsson          Katrineholms OK               15:31:00 
    604   38284 Åsa Sundberg             OK Södertörn                  15:33:00 
    605  365000 Birgitta Mörtberg-Pajala OK Renen                      15:35:00 
    606  611016 Maria Bratt              Tullinge SK                   15:37:00 
    607   14294 Silke Klick              IK Stern                      15:39:00 
    608  334562 Gunilla Salén            OK Renen                      15:41:00 
    609   22602 Ulla Johansson           Haparanda OK                  15:43:00 
    610  351481 Inger Westborg           Vittjärvs IK                  15:45:00 
    611  403977 Anna Widström            Kvarnsvedens GOIF OK          15:47:00 
    612   22415 Mariana Jussila          Haparanda OK                  15:49:00 



D40  (12)                  

    401   47392 Karin Nordberg           Tierps SOK                    16:18:00 
    402  229769 Maud Rombe               Arvidsjaurs OK                16:20:00 
    403  334576 Eva Leffler              OK Renen                      16:22:00 
    404   24167 Mona Brännmark           Älvsby IF OK                  16:24:00 
    405  262143 Anneli Wickbom           Vittjärvs IK                  16:26:00 
    406  343812 Monica Rosen             OK Renen                      16:28:00 
    407  630913 Susanne Maibach          OL Norska                     16:30:00 
    408  212599 Birgit Lundkvist         OK Vargen                     16:32:00 
    409  259516 Birgitta Lindell         Långhundra IF                 16:34:00 
    410  243626 Ann Enman                Gammelstads IF                16:36:00 
    411  262146 Carin Emlén              Vittjärvs IK                  16:38:00 
    412  304036 Maria Vredin             IFK Umeå                      16:40:00 



D35  (4)                   

    204  234883 Heidi Nordmo             Mellembygd O-lag              16:21:00 
    201  207232 Viktoria Öberg           Piteå IF                      16:23:00 
    202  229492 Susanne Andersson        Vittjärvs IK                  16:25:00 
    203  344105 Maria Norin              Gävle OK                      16:27:00 



D21  (33)                  

    180   22236 Anne Urset               BUL-Tromsö                    14:48:00 
    179   36738 Kajsa Dahlberg           Järla IF OK                   14:50:00 
    175   44587 Sofia Thorsson           IFK Lidingös Skid o OK        14:52:00 
     74  820407 Johanna Gunnarsson       OK Hällen                     14:54:00 
     45   41775 Charlotte Lindkvist      OK Denseln                    14:56:00 
     46  207224 Susanne Andersson        Piteå IF                      14:58:00 
     47   15141 Magdalena Danielsson     IFK Lidingös Skid o OK        15:00:00 
     48   20682 Galina Ezhkova           Petrozavodsk                  15:02:00 
     49  409490 Cecilia Rydberg          Umeå OK                       15:04:00 
     50  840708 Fanny Deckner            Skarpnäcks OL                 15:06:00 
     51   15117 Malin Nilsson            IFK Lidingös Skid o OK        15:08:00 
     52  570705 Andrea Westerdahl        Linköpings OK                 15:10:00 
     53  262974 Frida Feil               Skellefteå OK                 15:12:00 
     54  208966 Erica Johansson          Östersunds OK                 15:14:00 
     55   51765 Petra Tvaruzkova         SK Zabovresky Brno            15:16:00 
     56 2003174 Susanne Lüscher          Göteborg-Majorna OK           15:18:00 
     57  501797 Kristina Nordebo         Älvsby IF OK                  15:20:00 
     58   23096 Siri Eidnes              Harstad OL                    15:22:00 
     59  860826 Emma Isaksson            Skogslöparna                  15:24:00 
     60   26959 Jenny Sander             Leksands OK                   15:26:00 
     61  229363 Malin Eriksson           Arvidsjaurs OK                15:28:00 
     62  330585 Maria Thelin             Jönköpings OK                 15:30:00 
     63   19462 Linda Lövhammer          Strängnäs-Malmby OL           15:32:00 
     64  821208 Elisabet Larsson         Göteborg-Majorna OK           15:34:00 
     65  870928 Josefin Persson          Tullinge SK                   15:36:00 
     66  850701 Sofie Johansson          OK Linné                      15:38:00 
     67   37974 Petra Lindell            OK Södertörn                  15:40:00 
     68  830409 Maria Andersson          Järla IF OK                   15:42:00 
     69  820514 Martina Arkåsen          Falköpings AIK OK             15:44:00 
     70  880608 Ida Wikström Holmgren    IFK Lidingös Skid o OK        15:46:00 
     71  860513 Anna Holmgren            Vittjärvs IK                  15:48:00 
     72   39774 Karin Öhman              IFK Kiruna                    15:50:00 
     73  780503 Susanne Rutqvist         IFK Umeå                      15:52:00 



D18  (7)                   

     38  229945 Josefin Sipola           Vittjärvs IK                  15:09:00 
     39  209920 Johanna Tholerud         Övertorneå IF                 15:11:00 
     40   33522 Emma Carlsson            Skarpnäcks OL                 15:13:00 
     41   24521 Ylva Abrahamsson         Gammelstads IF                15:15:00 
     42  209752 Camilla Fryksell         Övertorneå IF                 15:17:00 
     43  209795 Elin Saloniemi           Övertorneå IF                 15:19:00 
     44  229358 Thérese Eriksson         Arvidsjaurs OK                15:21:00 



D16  (6)                   

     32   23279 Ekaterina Zakharova      Petrozavodsk                  15:55:00 
     33  344484 Hanna Kivijärvi          OK Renen                      15:57:00 
     34  229478 Linda Norén              Arvidsjaurs OK                15:59:00 
     35  920401 Maria Moberg             OK Renen                      16:01:00 
     36  334551 Evelina Christoffersson  OK Renen                      16:03:00 
     37  404253 Sara Lundsten            Vittjärvs IK                  16:05:00 



D14  (12)                  

     19  405552 Lisa Hüls                Frölunda OL                   15:25:00 
     20  343808 Moa Rosen                OK Renen                      15:27:00 
     22  248803 Evelina Wickbom          Vittjärvs IK                  15:31:00 
     23  212587 Helena Lundkvist         OK Vargen                     15:33:00 
     24  208978 Amanda Holmgren          Vittjärvs IK                  15:35:00 
     25   38776 Linnea Sundström         OK Renen                      15:37:00 
     26  245895 Josefine E Tuoremaa      Vittjärvs IK                  15:39:00 
     27   24286 Ida Norén                Älvsby IF OK                  15:41:00 
     28  234806 Rebecca Tholerud         Övertorneå IF                 15:43:00 
     29  334578 Agnes Leffler-Rosendahl  OK Renen                      15:45:00 
     30  351486 Julia Sipola             Vittjärvs IK                  15:47:00 
     31  248802 Andrea Wickbom           Vittjärvs IK                  15:49:00 



D12  (12)                  

      7   19382 Stina von Heijne         Bergnäsets AIK                15:17:00 
      8  247635 Boel Sundberg            OK Södertörn                  15:19:00 
      9  207282 Hanna Öberg              Piteå IF                      15:21:00 
     10  340235 Linnéa Emlén             Vittjärvs IK                  15:23:00 
     11  306765 Karin Karlsson           Katrineholms OK               15:25:00 
     12   19385 Sigrid Holmgren          Bergnäsets AIK                15:27:00 
     13   22974 Elin Brännmark           Älvsby IF OK                  15:29:00 
     14  244296 Fanny Andersson          Vittjärvs IK                  15:31:00 
     15  334590 Isabel Salén             OK Renen                      15:33:00 
     16  207296 Ida Nordlund             Piteå IF                      15:35:00 
     17  253910 Hanna Larsson            Bergnäsets AIK                15:37:00 
     18  353172 Linnéa Nordberg          Tierps SOK                    15:39:00 



D10  (6)                   

      1  207213 Elin Nordlund            Piteå IF                      15:00:00 
      2  244257 Josefine Andersson       Vittjärvs IK                  15:02:00 
      3  364857 Freja Vredin             IFK Umeå                      15:04:00 
      4  260932 Aina Hüls                Frölunda OL                   15:06:00 
      5  334580 Signe Leffler-Rosendahl  OK Renen                      15:08:00 
      6  231190 Johanna Lundkvist        OK Vargen                     15:10:00 



U2  (1)                    

    541   23827 Rebecca Fahlgren         Vittjärvs IK                  



U1  (3)                    

    543  241065 Carolina Westin          Vittjärvs IK                  
    544  253992 Harald Larsson           Bergnäsets AIK                
    542  204837 Albin Emlén              Vittjärvs IK                  



INSKOLNING  (5)            

    545  343890 Hanna E Tuoremaa         Vittjärvs IK                  
    546  354655 Julia Bergdahl           Sävedalens AIK                
    547  207275 Elvira Öberg             Piteå IF                      
    548  417475 Sverre Lindell           Långhundra IF                 
    539  234846 Kristina Tholerud        Övertorneå IF                 



Öppen 7  (1)               

    553  262453 Bo Carlsson              Katrineholms OK